Vette w krakowie?

Tutaj się witamy :)
ODPOWIEDZ
lukeathome
Posty: 14
Rejestracja: 14 lis 2018, 18:54
Auto:: Chevrolet Corvette C5

Vette w krakowie?

Post autor: lukeathome » 15 lis 2018, 23:15

Witam wszystkich, zdecydowałem się zapisac na to forum, w nadziei na pewne porady rozwiazan problemów z którymi zapewne każdy użytkownik C5 z dluzszym stażem niż ja już się borykal. Tak czy siak jestem to jakoby nowy bo od dwóch dni, ale vetke mam już kilka lat, i nie wahałbym się kupic następnej. ten samochod jest o dziwo dla ludzi nie serwisow, przejechałem nim już z 60 kkm a wymieniłem drazki kierownicze, zrobiłem skrzynie automatyczna i o dziwo działa bo znalazłem super speca, chętnie się podzielę moimi doświadczeniami...

Pozdrawiam z krk Piotr

Awatar użytkownika
tatoo
Posty: 799
Rejestracja: 18 lut 2012, 14:14
Auto:: Z06
Lokalizacja: Świdnica

Re: Vette w krakowie?

Post autor: tatoo » 16 lis 2018, 07:53

Cześć Piotr. Pochwal się swoją Vetką . Napisz coś o niej. Swoją C5 miałem 10 lat , super autko , tylko ta skrzynia...
Pozdrawiam tatoo
Obrazek

Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 386
Rejestracja: 23 sie 2015, 08:28
Auto:: C5Z06
Lokalizacja: małopolska

Re: Vette w krakowie?

Post autor: Drzymek » 16 lis 2018, 11:39

Cześć.

Ja jestem z Nowego Sącza. W KRK jestem bardzo często (tu pracuję) lecz nie Vetką. Swoją niunię garażuję w NS. Fajnie było by się spotkać kiedyś

lukeathome
Posty: 14
Rejestracja: 14 lis 2018, 18:54
Auto:: Chevrolet Corvette C5

Re: Vette w krakowie?

Post autor: lukeathome » 16 lis 2018, 23:54

Panowie, jasne spotkania chętnie w sezonie letnim, nie zakładam zimowek i nie jezdze w zimie tym samochodem, ale oczywiście nawet bez niego chętnie się spotkam, nie ma sprawy tym bardziej ze do Nowego Sacza jezdze czasem bo moja mama mieszka na barskim.... to pewno jakiś wypad parami, ponieważ lubie jezdzic po drogach gorskich chętnie bym się wybral w Alpy a później może Nordshleife? Moja C5 to koncowka 1999 dokładnie 5.12. kupiłem w Polsce w czestochowie, czarny kolor, poliwęglanowy targa dach (dymiony poliwęglan ciemny - prawie czarny lecz przeswitujacy). Felgi oryginal chromowane. Jednak chrom schodzi, teraz będę w zimie dawal do polerki wibracyjnej i lakieru proszkowego na kolor transparent bezbarwny. Samochod dlubniety ma dolot RMX motorsport tj dwa filtry stożkowe, rura 101,6 mm do tego rmx motorsport przepływomierz. Ma zrobiony wydech i kolektor wylotowy na większe srednice około 60 mm spłaszczone a wydech rury 65 mm az po tylne tłumiki. Chyba program tez lekko zmodyfikowany, ma dobrze ponad 400 koni ponieważ BMW M4 oraz Mustang Shelby GT500 '2016 nie daly mi rady. Ponadto jest to genialny samochod, nie psujący się wogole. A co do skrzyni, no coz fatality fabryczne, jednak po zrobieniu remontu sprzegla 3-4 wymianie elektroniki skrzynia działa swietnie już 2 rok. Ma w sterowaniu rozwiercone kanaly sterujące na szybsze zapinanie z uderzeniem biegow. Trzeba się przyzwyczaić bo mocno uderza. 1-4 oraz konwerter maja okładziny kewlarowe ponadto bieg 3-4 na koszu ma 9 tarcz sprzeglowych i odpowiednio przekładek na oryginalnym koszu. Przekladki cieńsze na sprzeglach kevlar jak pisałem. Mam zmodyfikowane zawieszenie, zamiast fabrycznych tulei sa prothane kolor czerwony, amortyzaotory mam stockowe, ale drazki stabilizatora przednie i tylne jak i laczniki mam Hotchkiss motorsport. NIe mogę narzekac, szkoda ze sezon się konczy bo kazda wolna chwile spędzam w tym samochodzie. Jak się dorobie garażu porządnego to kupie C3-C4 oraz C6 tyle ze musze mieć miejsce. WIadomo można mieć marzenia. Ale te samochody warto mieć.

Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 386
Rejestracja: 23 sie 2015, 08:28
Auto:: C5Z06
Lokalizacja: małopolska

Re: Vette w krakowie?

Post autor: Drzymek » 17 lis 2018, 07:33

Wiesz , z takich modów to ciężko żeby bez wałka pękło 400koni, ale fajnie że masz dlubniete auto i dbasz o nie. Na 100% zrobimy szlifa po Sączu i Beskidzie w przyszłym sezonie.

P.s. załóż swój temat w galerii

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
WASyL
Mechanik/Admin
Posty: 2501
Rejestracja: 08 lis 2011, 19:34
Auto:: bmw
Lokalizacja: Usa
Kontakt:

Re: Vette w krakowie?

Post autor: WASyL » 17 lis 2018, 10:09

Drzymek pisze:Wiesz , z takich modów to ciężko żeby bez wałka pękło 400koni, ale fajnie że masz dlubniete auto i dbasz o nie. Na 100% zrobimy szlifa po Sączu i Beskidzie w przyszłym sezonie.

P.s. załóż swój temat w galerii

Pozdrawiam
Nawet na pewno nie ma 400KM, bez wymiany wałka to jest niemożliwe.

Fajna historia i pasja do samochodu, tak trzymaj.

Wysłane z mojego TITAN przy użyciu Tapatalka


lukeathome
Posty: 14
Rejestracja: 14 lis 2018, 18:54
Auto:: Chevrolet Corvette C5

Re: Vette w krakowie?

Post autor: lukeathome » 17 lis 2018, 11:05

A propos wlasnie czy znacie jakies pewne w okolicy do 100 km od krk miejsce z hamownia gdzie mogę shamowac go ? Ja go kupiłem pomodzonego, wiec i walek może być wymieniony ponieważ ktoś grubo zainwestowal, lacznie z tarczami hamulcowymi BAER Eradispeed II. Tak wiec wszystko możliwe i skoro nie trzeba, a silnik suchy jak nitka i można z niego jesc, nie patrze do rozrządu. Wiec wybaczcie nie widziałem walka na oczy. No chyba ze jakas zewnetrzna cecha jest która pozwala okreslic czy został zmieniony np. pokrywa rozrządu itp.

Pozdrawiam Piotr.

Awatar użytkownika
WASyL
Mechanik/Admin
Posty: 2501
Rejestracja: 08 lis 2011, 19:34
Auto:: bmw
Lokalizacja: Usa
Kontakt:

Re: Vette w krakowie?

Post autor: WASyL » 17 lis 2018, 12:59

czy wałek został zmieniony to idzie sprawdzić po tym jak silnik pracuje i po zawartości programu komputera.

w okolicach masz V-tech https://vtech.pl/kontakt.html


pzdr

Seba
Posty: 826
Rejestracja: 11 lis 2015, 16:44

Re: Vette w krakowie?

Post autor: Seba » 18 lis 2018, 08:12

Jeśli trzyma ci rpm w okolicy 750-850 na cieplo to coś możesz mieć... Seria ma 625...
Pytanie czy masz wydech zmieniony i jakis Ssacy...

lukeathome
Posty: 14
Rejestracja: 14 lis 2018, 18:54
Auto:: Chevrolet Corvette C5

Re: Vette w krakowie?

Post autor: lukeathome » 19 lis 2018, 11:04

ja mam zmieniony ssacy na rmx motorsport srednica 100 mm oraz dwa stozki oraz przeplywka tez nie oryginal., wydech 2 cale rurowe /65 mm od samego kolektora wydechowego, spłaszczone rury przechodzące w okragle, obroty sa około 750 na cieplym. Odpale to mogę jakiś filmik zalaczyc jeśli się będzie dalo.

Seba
Posty: 826
Rejestracja: 11 lis 2015, 16:44

Re: Vette w krakowie?

Post autor: Seba » 19 lis 2018, 13:22

lukeathome pisze:
19 lis 2018, 11:04
ja mam zmieniony ssacy na rmx motorsport srednica 100 mm oraz dwa stozki oraz przeplywka tez nie oryginal., wydech 2 cale rurowe /65 mm od samego kolektora wydechowego, spłaszczone rury przechodzące w okragle, obroty sa około 750 na cieplym. Odpale to mogę jakiś filmik zalaczyc jeśli się będzie dalo.
No to jakis walek może być... Lecz moc to z fusów się wróży...
Choć ls1 430 koni to świat i ludzie na c5...

Awatar użytkownika
MZR
Posty: 312
Rejestracja: 09 lis 2017, 18:12
Auto:: ex 1990 Vette C4 white from Japan
Lokalizacja: Jarosław

Re: Vette w krakowie?

Post autor: MZR » 20 lis 2018, 09:10

Witaj, gdzie robiłeś tą skrzynie??

Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 386
Rejestracja: 23 sie 2015, 08:28
Auto:: C5Z06
Lokalizacja: małopolska

Re: Vette w krakowie?

Post autor: Drzymek » 20 lis 2018, 17:26

Wałek możesz także poznać po obrotach po odpaleniu auta a w innym przypadku po rozgrzaniu. Jak są trochę nierówne (auto chodzi trochę jak by nie paliło na wszystkie cylindry, lub jak traktor) to możesz mieć ostry wałek.
Dolot z dwoma stożkami to nie najlepsze rozwiazanie

Najlepiej daj zdjęcia pod maską.

lukeathome
Posty: 14
Rejestracja: 14 lis 2018, 18:54
Auto:: Chevrolet Corvette C5

Re: Vette w krakowie?

Post autor: lukeathome » 20 lis 2018, 20:40

Czesc. Skrzynie robilem w szczyglicach, ulica Bukowa 11, firma nazywa się Szwagromatic, wlasciciel Pawel Przybylowski. Od dwóch lat jezdze i nic się nie dzieje.

Zdjecia spod maski zalacze jak wroce do domu, zrobie zdjęcia.

adriank9
Posty: 3
Rejestracja: 24 lis 2018, 21:21
Auto:: C7 Z06 pomodzona
Lokalizacja: Kraków

Re: Vette w krakowie?

Post autor: adriank9 » 24 lis 2018, 21:28

Szwagromatik znana i dobra firma specjalizująca się w automatach. Co do hamowania w v-tech to jeśli manual to raczej spoko, jak automat to bym uważał bo co jak skrzynia padnie. Nikt nie weźmie za to odpowiedzialności.

lukeathome
Posty: 14
Rejestracja: 14 lis 2018, 18:54
Auto:: Chevrolet Corvette C5

Re: Vette w krakowie?

Post autor: lukeathome » 25 lis 2018, 21:40

Nie, automat 4 biegi 4L60, wiem, przy tych samochodach nikt nie bierze za nic odpowiedzialności, kurde nawet przy lakierowaniu głupich felg. Jakbym miał polerke z kamyczkami /a jak się wkurze to sobie zaporjketuje i wykonam/ to bym już dawno te felgi zrobil. A tu jeden srutuje srutem jak dynie, drugi piaseczkiem glaska, chrom jest twardy zejść nie chce. To dam chemikom to sciagniecia chromu i później poler mechaniczny felg + lakier bezbarwny proszek. Najlepsze to ze aldi z multitronikiem, lub DSG /największe padaki wśród skrzyn/ to będą hamować bo tam się nic nie dzieje.

Awatar użytkownika
Nordini
Toxic Boy
Posty: 1570
Rejestracja: 05 cze 2012, 19:04
Auto:: C5R club coupe/convertible
Lokalizacja: Piaseczno - Warszawa

Re: Vette w krakowie?

Post autor: Nordini » 02 sty 2019, 12:35

witaj, super że masz tak zrobioną tą skrzynię , wiem też z doświadczenia że po takich zabiegach , taka c5 staje się zupełnie innym autem :D przyjemności z jazdy :)
Ryzyko uszczęśliwia !
Everything I do, I do it BIG

Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ