Dzien dobry

Tutaj się witamy :)
ODPOWIEDZ
Adam Gawron
Posty: 4
Rejestracja: 10 wrz 2024, 10:40

Dzien dobry

Post autor: Adam Gawron » 11 wrz 2024, 08:48

Cześć wszystkim, jestem świeżo upieczonym posiadaczem ściągniętego z USA C7 Grand Sport :) Samochod ściągany przez jedną z warszawskich firm trudniących się importem i naprawa uszkodzonych samochodów. Historia jakich wiele - długie czekanie na części, kolejne "kwiatki" wychodzą w naprawie. W założeniach myslalem, że importer troche bardziej zaangażuje się w temat i odbędzie się to prawie bez mojego udziału. Praktyka jest taka, że trzeba się jednak mocno zaangażować. Dużo wiedzy do przyswojenia przede mną i będę wdzięczny za Wasza pomoc :)

Pozdrawiam,

Adam

Hexatron
Posty: 27
Rejestracja: 29 lip 2023, 20:25

Re: Dzien dobry

Post autor: Hexatron » 11 wrz 2024, 17:35

Cześć.
Dobrze zrozumiałem, że auto sprowadziłeś uszkodzone? Jak bardzo?
Sam w tym roku sprowadziłem auto z USA z pomocą firmy - również warszawskiej - zajmującą się takimi akcjami i muszę napisać, że sam proces sprowadzenia samochodu, jakkolwiek długotrwały, nie był dla mnie szczególnie angażujący i sprowadzał się głównie do wyboru różnych opcji transportu i pokrycia w odpowiednim momencie ich kosztu. Ale zapewne każdy przypadek jest inny, jest sporo różnych czynników które mają na to wpływ.
Tak czy owak gratuluję zakupu, C7 GS to auto które na pewno zwraca uwagę i daje sporo przyjemności z jazdy!
Pozdrawiam.

ledziu
Posty: 48
Rejestracja: 31 gru 2019, 03:13

Re: Dzien dobry

Post autor: ledziu » 12 wrz 2024, 08:12

Niestety C7 tworzy wiele problemów przy naprawie. Zresztą miałem swoją C6 zamienić na C7 i zrezygnowałem. Dozbieram $$$ na c8 :-) a staruszka musi jeszcze "popracować".

Adam Gawron
Posty: 4
Rejestracja: 10 wrz 2024, 10:40

Re: Dzien dobry

Post autor: Adam Gawron » 12 wrz 2024, 14:59

Dzieki Panowie :)

@ Hexatron - transport samochodu to był dosłownie miesiąc. Największym problemem było czekanie na części od GM, bo chciałem ja robić tylko na nowych elementach OEM i tak szukala firma sciagajaca samochód. Potem transport części do kraju też trochę zajął, bo przez gabaryty poszedlem w transport morski. Szczerze mówiąc żałuję, że nie szukałem używanych części w Europie. Druga sprawa to fakt, że firma nie znalazła od razu wielu rzeczy do wymiany i kwiatki teraz wychodzą i tu bym chetnie skorzystal z Waszej rady jak sie pojawi problem. Na szczęście nic poważnego na razie nie widac, silnik i skrzynia sa w pelni sprawne. Uderzony był lewym przodem, więc lampa, zderzak, nadkole i parę elementów zawieszenia.

@ ledziu - C8 jest super, aczkolwiek chyba troche Chevrolet przesadzil z ostrością kształtów jak na moj gust. Samochod ma vibe nowego Camaro, moze ten sam projektant go tworzyl? Silnik centralnie umieszczony to piekna sprawa, ale trans-axle tez jest spoko jesli chodzi o performance. Do tego C8 był poza budżetem, a sylwetka C7 jest po prostu piękna :D Stąd padło na nią.

Pytanie - gdzie ubezpieczacie swoje C7? Z tego co widziałem wieksi ubezpieczyciele nie mają w portfolio OC / AC Corvette. Zależy mi zwłaszcza na ubezpieczeniu przeciwkradziezowym zeby spac spokojnie jak wyjedzie z warsztatu ;)

Andrew
Posty: 15
Rejestracja: 28 sie 2022, 14:42

Re: Dzien dobry

Post autor: Andrew » 12 wrz 2024, 21:00

Witaj

Co do ubezpieczenia to przerabiałem temat z moją C6 jakoś w maju i nie jest to taki proste jak w przypadku "zwykłych" samochodów. Znajomy podesłał mi numer to osoby, która zajmuje się ubezpieczeniami i w PZU udało się ubezpieczyć auto w pełnym pakiecie. Największy problem przy AC to wartość auta bo w porównaniu do poniesionych kosztów wycena ubezpieczalni wygląda biednie. Warto zdecydować się i wykupić ocenę rzeczoznawcy i na tej podstawie ubezpieczalnia wyliczy znacznie wyższą kwotę co oczywiście będzie miało również wpływ na wysokość opłaty za cały pakiet ale coś za coś.

ledziu
Posty: 48
Rejestracja: 31 gru 2019, 03:13

Re: Dzien dobry

Post autor: ledziu » 13 wrz 2024, 08:11

Kolega w PZU ubezpieczył C6 05r manual na 65k.pln. (więcej się nie dało a wyszło tak na komputerku agenta), była szkoda i w PZU aktualna wartość w/w auta 47k.pln.!!!
Więc uważajcie.

Adam Gawron
Posty: 4
Rejestracja: 10 wrz 2024, 10:40

Re: Dzien dobry

Post autor: Adam Gawron » 13 wrz 2024, 16:36

Dzieki za info, tak myślałem, że będzie z tym ubezpieczeniem zabawa. Opinia rzeczoznawcy po naprawie to żaden problem, gorzej z agentem ubezpieczeniowym, ktory podjalby rękawicę. Jeśli ktoś z Was zna kogoś sensownego (najlepiej w Warszawie lub okolicach) i podeslalby kontakt przez prywatna wiadomość, to będę bardzo wdzięczny :)

ODPOWIEDZ