dwie C4 z USA chce sprowadzić

Tutaj się witamy :)
ODPOWIEDZ
franki
Posty: 1
Rejestracja: 29 paź 2023, 15:40

dwie C4 z USA chce sprowadzić

Post autor: franki » 29 paź 2023, 16:05

Cześć

Jak napisałem, chce sprowadzić dwie C4 z USA.
Chcę się również załapać na zniźkę w opłatach (akcyza albo cło, nie pamiętam, dla samochodu z dużą pojemnoścą)
Może ktoś pomoże, pierwsze pytanie:
Ma być poniżej 25 czy 30 lat żeby przeszło bez tej daniny ?

Chce sprowadzić dwie C4 szukając na copart i iaai, przez pośrednika, typu autodiscover, nie mam doświadczenia.

Najchętniej szukam za rocznikiem 1992-1993 bo chcę silnik LT1 , no i tą zniżkę z cła czy akcyzy (30 lat)
Jak zniżka działa dla powyżej 25 lat (nie 30 lat), to wybrałbym roczniki z końcówki C4.

Bardziej podoba mi się stylizacja przedniego i tylnego zderzaka z C4 z przed liftowej wersji, czyli chyba 84-89 rok, bardziej kanciasty przód i tył z okrągłymi lampami. Czy wiecie czy to można zamiennie montować? W sensie do C4 z lat powyżej 92 z silnikiem LT1 przypiąć przedni i tylny zderzak z C4 84-89 ?

Przy okazji, jestem informatykiem (szerokie pojęcie), co prawda w php pisałem 20 lat temu, ale certyfikat SSL potrafię wymienić ;) żeby strona nie krzyczała o błędzie, mogę coś pomóc.

Pozdrawiam
Marek

ledziu
Posty: 48
Rejestracja: 31 gru 2019, 03:13

Re: dwie C4 z USA chce sprowadzić

Post autor: ledziu » 30 paź 2023, 07:42

Co do akcyzy to dotyczy aut powyżej 30lat tylko obecnie zyskują miano zabytku więc dowiedz się czy posiadanie zabytku od strony prawnej Ci odpowiada bo oszczędności płynące z braku akcyzy na takie chrupki mogą być niezauważalne.

Jeżeli chodzi o resztę to nie wiem w jakim celu mają być dwa auta ale zastanów się bo jak nie masz doświadczenia to może skończyć się kiepsko od strony $$$.

ODPOWIEDZ