Witam wszystkich

Tutaj się witamy :)
ODPOWIEDZ
kendo
Posty: 7
Rejestracja: 04 lis 2022, 13:53

Witam wszystkich

Post autor: kendo » 04 lis 2022, 14:16

Witam wszystkich forumowiczów ,posiadaczy corvette. Ja co prawda, jeszcze nie posiadam ale jestem zdecydowany na zakup c5 cabrio w manualu i jakimś zaje fajnym kolorze .

Awatar użytkownika
artas270
Posty: 288
Rejestracja: 26 wrz 2012, 17:51
Auto:: Corvette C5 Convertible
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Witam wszystkich

Post autor: artas270 » 05 lis 2022, 07:33

Cześć, dobry wybór.
Myślę że auto da Ci dużo frajdy ;)
Pozdrawiam

kendo
Posty: 7
Rejestracja: 04 lis 2022, 13:53

Re: Witam wszystkich

Post autor: kendo » 05 lis 2022, 09:44

Cześć , dzięki że się odezwałeś ( już zaczynałem myśleć że powinienem przywitać się pięć razy)
Widzę że masz masz vettke już parę ładnych lat i to taką jak mi się najlepiej podoba ,cabrio i do tego czerwona.
Automat czy manual ? Czytałem że w c5 automat jest słaby

Awatar użytkownika
artas270
Posty: 288
Rejestracja: 26 wrz 2012, 17:51
Auto:: Corvette C5 Convertible
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Witam wszystkich

Post autor: artas270 » 05 lis 2022, 10:59

U mnie jest skrzynia automat, jeżdżę więcej w mieście niż w trasy i dla mnie ta opcja jest najbardziej optymalna.Wiadomo że w manualu więcej frajdy z jazdy ;)
Corvetta ze mną już 9 lat, największy minus dla mnie obecnie że auto jest dwuosobowe.Jak każde auto ma swoje plusy i minusy ale napewno C5 jest autem, za którym oglądają się przechodnie ;) i jest dość tani w eksploatacji, w przeciwieństwie do europejskich odpowiedników.

Awatar użytkownika
smerf
Posty: 760
Rejestracja: 02 mar 2012, 12:18
Auto:: Corvette C5-coupe/manual-wersja Europa
Lokalizacja: Mikołów-Śląskie

Re: Witam wszystkich

Post autor: smerf » 05 lis 2022, 12:16

artas270 pisze:
05 lis 2022, 10:59
U mnie jest skrzynia automat, jeżdżę więcej w mieście niż w trasy i dla mnie ta opcja jest najbardziej optymalna.Wiadomo że w manualu więcej frajdy z jazdy ;)
Corvetta ze mną już 9 lat, największy minus dla mnie obecnie że auto jest dwuosobowe.Jak każde auto ma swoje plusy i minusy ale napewno C5 jest autem, za którym oglądają się przechodnie ;) i jest dość tani w eksploatacji, w przeciwieństwie do europejskich odpowiedników.
. Ja mam C5 targa manual i powiem że ta skrzynia nie jest taka dobra jak ci się wydaje, ciężko chodzi sprzęgło skrzynia nie lepiej, wolałbym automata nieupalonego albo takiego po wzmocnieniu i kompletnej regeneracji ale to rzecz gustu.. A co do cabrio, targa musi przeciekać i świszczeć a co dopiero cabrio
Galeria zdjęć C5 http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id= ... angkalinka" onclick="window.open(this.href);return false;

kendo
Posty: 7
Rejestracja: 04 lis 2022, 13:53

Re: Witam wszystkich

Post autor: kendo » 05 lis 2022, 15:08

artas270 pisze:
05 lis 2022, 10:59
U mnie jest skrzynia automat, jeżdżę więcej w mieście niż w trasy i dla mnie ta opcja jest najbardziej optymalna.Wiadomo że w manualu więcej frajdy z jazdy ;)
Corvetta ze mną już 9 lat, największy minus dla mnie obecnie że auto jest dwuosobowe.Jak każde auto ma swoje plusy i minusy ale napewno C5 jest autem, za którym oglądają się przechodnie ;) i jest dość tani w eksploatacji, w przeciwieństwie do europejskich odpowiedników.
Amerkańskimi autami jeżdzę od 25 lat , każdy jaki miałem był automacie, wielokrotnie mówilem sobie(i innym) że nigdy nie kupie manuala ,po prostu z wygody ,ale nie miałem corvetty :)
Do tego auta chyba jednak bardziej pasuje manual,tym bardzie jak czytam że to ,,archaiczna ,czterobiegowa konstrukja,,która blednie przy manualu

kendo
Posty: 7
Rejestracja: 04 lis 2022, 13:53

Re: Witam wszystkich

Post autor: kendo » 05 lis 2022, 15:21

Jest wystawiona jedna na otomoto ,,cabrio w manualu ,jak pisze sprzedający ,,doinwestowana,,
https://www.otomoto.pl/oferta/chevrolet ... EDpij.html
faktycznie wygląda ładnie ,może to kogoś z forum ?Co o niej myślicie ?Najtańsza nie jest ale jeśli opis jest prawdziwy to trochę w nią włożono.

e_gregor
Posty: 79
Rejestracja: 05 mar 2021, 16:21

Re: Witam wszystkich

Post autor: e_gregor » 07 lis 2022, 13:58

kendo pisze:
05 lis 2022, 09:44
Cześć , dzięki że się odezwałeś ( już zaczynałem myśleć że powinienem przywitać się pięć razy)
Widzę że masz masz vettke już parę ładnych lat i to taką jak mi się najlepiej podoba ,cabrio i do tego czerwona.
Automat czy manual ? Czytałem że w c5 automat jest słaby
Manual! Ogólnie uwielbiam automaty i miałem już sporo aut z taka skrzynią i to przed wieloma laty. Jednak vette i manual to świetne połączenie <3

kendo
Posty: 7
Rejestracja: 04 lis 2022, 13:53

Re: Witam wszystkich

Post autor: kendo » 07 lis 2022, 21:53

e_gregor pisze:
07 lis 2022, 13:58
kendo pisze:
05 lis 2022, 09:44
Cześć , dzięki że się odezwałeś ( już zaczynałem myśleć że powinienem przywitać się pięć razy)
Widzę że masz masz vettke już parę ładnych lat i to taką jak mi się najlepiej podoba ,cabrio i do tego czerwona.
Automat czy manual ? Czytałem że w c5 automat jest słaby
Manual! Ogólnie uwielbiam automaty i miałem już sporo aut z taka skrzynią i to przed wieloma laty. Jednak vette i manual to świetne połączenie <3
Też , tak myślę .Manual. A co z dachem ? cabriolet czy cupe ? Kusi cabriolet ,ale co deszczem ? Da się go tak zamknąć aby nie przeciekał?

e_gregor
Posty: 79
Rejestracja: 05 mar 2021, 16:21

Re: Witam wszystkich

Post autor: e_gregor » 10 lis 2022, 08:35

W cabrio nie masz bagażnika praktycznie. W coupe jest spory. Za to jak Cię dopadnie nagły deszcz to w cabrio szybciej ogarniesz niż to kręcenie śrubek w coupe.

kendo
Posty: 7
Rejestracja: 04 lis 2022, 13:53

Re: Witam wszystkich

Post autor: kendo » 10 lis 2022, 23:12

e_gregor pisze:
10 lis 2022, 08:35
W cabrio nie masz bagażnika praktycznie. W coupe jest spory. Za to jak Cię dopadnie nagły deszcz to w cabrio szybciej ogarniesz niż to kręcenie śrubek w coupe.
Brak bagażnika to jest lekka wada ,ale jeśli szybciej rozłożysz dach na deszczu to duży plus.
Poza tym w tym aucie i tak najważniejszy (moim zdaniem ) jest wygląd ,a cabriolet wygląda najładniej ,szczególnie przy rozłożonym dachu.
Czy te dachy w cabrio z tamtych lat są szczelne ? Czy da się w ogóle go tak zamknąć żeby przy naprawdę dużym deszczu nie nalało się do wewnątrz?

ODPOWIEDZ