Corvette C3 by WolnoLot

Tutaj się witamy :)
ODPOWIEDZ
WolnoLot
Posty: 4
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:47

Corvette C3 by WolnoLot

Post autor: WolnoLot » 14 mar 2021, 12:55

Siemanko
Od Jakiegoś czasu posiadam C3, kupiłem i ściągnąłem ją osobiście z USA w 2020 r ale w domu miałem ją w grudniu 2020.
Mam duże plany co do niej i wiele takich na których reakcja innych osób wprawia mnie w agresje... mianowicie "po co to będziesz robić". Chcę zrobić ja od podstaw ponieważ rama jest w niemal perfekcyjnym stanie chcę ją zrobić jak należy. Swap hamulców na coś mocniejszego - jak mam wydać 2800zł za regenerację to sądzę, że w tej kwocie mogę dać coś dużo mocniejszego. Chciałbym też wywalić całkowicie podciśnienia. Od świateł to pikuś ale podciśnieniami również steruje się ogrzewanie i wszystkie klapy i zastanawiam się jak to zrobić? Wrzucić nagrzewnicę od innego auta ?
Jak ktoś ma ochotę to może wpaść na FB tam zrobiłem stronkę Corvette C3 by WolnoLot.
Pozdrawiam wszystkich miłośników motoryzacji i środkowy palec dla tych którzy się uważają za lepszych od innych bo mają corvette ;)

Awatar użytkownika
and6412
Posty: 21
Rejestracja: 14 sty 2021, 19:19
Auto:: Porsche Boxster S 986; MGB 1965r + daily
Lokalizacja: Kraków

Re: Corvette C3 by WolnoLot

Post autor: and6412 » 14 mar 2021, 21:09

Powiem Ci moj pomysl na wywalenie podcisnien. Choc nie zastosowalem go w praktyce to w projekcie ktory rodzi mi sie w glowie bede chcial wlasnie podobnie postapic. Mianowicie dlugo zastanawialem sie jak zastapic zabytkowe sterowania akcesoriami czyms co moge sam zrobic i jest elektroniką.
Odpowiedź to Arduino, musisz miec troche pojecia o programowaniu (naprawde podstawy), troche pojecia o elektryce i sporo checi do nauczenia sie. Ja po tygodniu wertowania internetu bylem w stanie zrobic dzialajace prototypy (akurat nie do zastosowania w samochodzie). W zamian za to masz mega tania, mega miniaturową platformę do sterowania czym tylko sobie zamarzysz. Do tego tysiace elementow wykonawczych (silniki krokowe, sensory, serwomotory etc) dostepnych w necie (np. Borland).
Na chwile obecna widze ze najwiecej pracy bedzi kosztowalo zrobienie z tego sterownikow ktore wygladaja jakby byly z samochodu a nie jakiejs plataniny kabli i elementow przymocowanych klejem na goraco ;) ale od czego drukarki 3d.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

WolnoLot
Posty: 4
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:47

Re: Corvette C3 by WolnoLot

Post autor: WolnoLot » 16 mar 2021, 18:51

coś nareszcie konkretnego ;) właśnie czegoś takiego szukałem. Jeśli uda Ci się na coś wpaść fajnie by było gdybyś mi podpowiedział ;)

Awatar użytkownika
and6412
Posty: 21
Rejestracja: 14 sty 2021, 19:19
Auto:: Porsche Boxster S 986; MGB 1965r + daily
Lokalizacja: Kraków

Corvette C3 by WolnoLot

Post autor: and6412 » 16 mar 2021, 19:57

Nie wiem co wiecej mialbym podpowiedziec, nauczyc musisz sie sam metoda pewnie prob i bledow. Chcesz zastapic silownik podcisnieniowy to musisz sobie znalezc np silnik liniowy lub inny patent ktory ci podpasuje.
Przewaznie masz element sterujacy (np pokretlo) i element wykonawczy np silownik. Musisz sobie dobrac takie co ci pasuja do danego zastosowania. Nastepnie podpiac to pod arduino i napisac przewaznie banalny programik ktory tym zasteruje (np jak bardzo silownik ma sie wychylic przy odpowiedniej pozycji pokretla).

Nie mam wiedzy elektronika wiec do tego jak to pospinac niezastapione jest https://www.circuito.io/ nawet zrobi Ci sam podstawowy program ktory musisz sobie zmodyfikowac zgodnie ze swoimi ootrzebami.

No i masz dzialajacego „pająka”. Kolejnym krokiem (i jak juz pisalem wyzwaniem) jest doprowadzic prototyp do wygladu profesjonalnego.
Jak prototypy robie na arduino uno a potem jak juz wszystko dziala to stosuje arduino nano (dziala tak samo tylko jest znacznie mniejsze)

Ostatnio widzialem na YT jak gosc zrobil sobie na arduino ECU


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
and6412
Posty: 21
Rejestracja: 14 sty 2021, 19:19
Auto:: Porsche Boxster S 986; MGB 1965r + daily
Lokalizacja: Kraków

Re: Corvette C3 by WolnoLot

Post autor: and6412 » 16 mar 2021, 20:20

Napisz dla przykladu co chcesz kokretnie zrobic i postaram sie cos podpowiedziec. Ale ja sam bawie sie moze od kilku tygodni. Jak na razie mam na koncie urzadzenie ktore do jiczego nie sluzy tylkoz alaczalo rozne rzeczy w zaleznosci od naslonecznienia i samochdzik zdalnie sterowany.
Mozliwosci sa prawie nieograniczone na poziomie sterowania w samochodzie. Mysle ze jedynie mogloby braknac pamieci i mocy jesli chcialbys zrobi c na tym nowoczesny infotainment. Wtedy to juz pewnie trzebaby sie pobawic raspberry pi a to juz troche inna liga jesli chodzi o programowanie (nie zeby jakis rocket sience ale to juz nie jest kilka linijek kodu)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

WolnoLot
Posty: 4
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:47

Re: Corvette C3 by WolnoLot

Post autor: WolnoLot » 16 mar 2021, 22:18

spoko spoko ale narazie odłoże to na bok muszę doprowadzić corvetke do stanu podstawowego tzn ściągnąć z ramy i odmalować wszystko, jak zacznę ją składać to zdecydowanie wczytam się bardziej w to arduino bo wygląda świetnie ;) Dzięki wielkie ;)

e_gregor
Posty: 79
Rejestracja: 05 mar 2021, 16:21

Re: Corvette C3 by WolnoLot

Post autor: e_gregor » 25 mar 2021, 21:40

Czemu chcesz wywalić układy podciśnienia? Czy chodzi Ci tylko o eliminację lewego powietrza dla sinika? Jeśli tak, to dałbym elektryczną pompę vacuum

ODPOWIEDZ