Siema Wszystkim!

Tutaj się witamy :)
ODPOWIEDZ
gniechus
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:22
Auto:: WRX MY05 / rajdówka e36 325ti
Lokalizacja: Wrocław

Siema Wszystkim!

Post autor: gniechus » 19 sty 2020, 23:08

Cześć Wszystkim,
postanowiłem zarejestrować się na tym forum, ponieważ mam postanowienie kupna niszowego V8 i tak się składa, że C5 wydaje się być jednym z najrozsądniejszych wyborów (czy może się mylę?) :)
Na co dzień jestem subarakoholikiem, posiadam WRXa rok 05 a żona wozi się forkiem XT 15. Moją pasją jest motoryzacja, a w ramach hobby upalam rajdówkę e36 325ti lub civica 1.5 (który jest do sprzedania, ale nikt nie chce kupić).
Mam nadzieję, że znajdę na forum rzetelne informacje dotyczące zalet i wad Corvette (podoba mi się również C6).

Awatar użytkownika
smerf
Posty: 760
Rejestracja: 02 mar 2012, 12:18
Auto:: Corvette C5-coupe/manual-wersja Europa
Lokalizacja: Mikołów-Śląskie

Re: Siema Wszystkim!

Post autor: smerf » 21 sty 2020, 16:07

Witam! Corvette to auto do jazdy na wprost to nie rajdówka, raczej Subaru nie pobije
Galeria zdjęć C5 http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id= ... angkalinka" onclick="window.open(this.href);return false;

Milek
Posty: 210
Rejestracja: 12 lis 2018, 22:13
Auto:: C7
Lokalizacja: Białystok

Re: Siema Wszystkim!

Post autor: Milek » 21 sty 2020, 17:24

smerf pisze:
21 sty 2020, 16:07
Witam! Corvette to auto do jazdy na wprost to nie rajdówka, raczej Subaru nie pobije
Ze co? LOL. Ostatnie 3 generacje są cholernie szybkie w zakręcie. A w topowych wersjach biją dużo droższe auta. WRX to zwykle auto z fajnym dźwiękiem (niestety w nowszych XT go nie ma) na asfalcie nie ma szans z Vette
C7 Stingray

Kubek_KSJZ
Posty: 266
Rejestracja: 19 sie 2015, 22:05

Re: Siema Wszystkim!

Post autor: Kubek_KSJZ » 22 sty 2020, 07:59

smerf pisze:Witam! Corvette to auto do jazdy na wprost to nie rajdówka, raczej Subaru nie pobije
Smutne że sami właściciele opowiadają takie bzdury o corvette. Seryjna C5 lekko odjeżdża seryjne STi jak chce, chyba ze mowa o kjs'ach Obrazek

Awatar użytkownika
smerf
Posty: 760
Rejestracja: 02 mar 2012, 12:18
Auto:: Corvette C5-coupe/manual-wersja Europa
Lokalizacja: Mikołów-Śląskie

Re: Siema Wszystkim!

Post autor: smerf » 22 sty 2020, 10:56

:D Widziałem już jak porządane Subaru z napędem na 4 potrafi ruszyć z miejsca,,, wiem wiem brońmy vetki jak niepodległości ale to są dwie różne bajki kolego Kubek_KSJZ. O jakości wykonania nie wspomnę. Pozdrawiam
Galeria zdjęć C5 http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id= ... angkalinka" onclick="window.open(this.href);return false;

gniechus
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:22
Auto:: WRX MY05 / rajdówka e36 325ti
Lokalizacja: Wrocław

Re: Siema Wszystkim!

Post autor: gniechus » 22 sty 2020, 11:43

Nie napisałem, że chcę zamienić WRXa na Vettę :)
Uważam, że to zupełnie inne samochody. Zresztą WRXa nie używam do KJSów, bo jak napisałem mam również rajdówkę do tych celów. WRX jest przeze mnie używany jako daily car, co swoją drogą nie jest do końca logiczne. Ale logiką w motoryzacji się nie kieruję - po prostu mam banana na twarzy jak odpalam subaraka :)
Chciałbym mieć również banana na twarzy odpalając niszowe V8 - stąd pomysł na Vettę. Oryginalności tych samochodów raczej odmówić nie można, tak samo jak oryginalnego dźwieku boxera. Ani WRXem, ani Vettą raczej ścigać w KJSach się nie będę.

Awatar użytkownika
smerf
Posty: 760
Rejestracja: 02 mar 2012, 12:18
Auto:: Corvette C5-coupe/manual-wersja Europa
Lokalizacja: Mikołów-Śląskie

Re: Siema Wszystkim!

Post autor: smerf » 22 sty 2020, 12:01

No jak musisz to kupuj vetkę
Galeria zdjęć C5 http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id= ... angkalinka" onclick="window.open(this.href);return false;

Kubek_KSJZ
Posty: 266
Rejestracja: 19 sie 2015, 22:05

Re: Siema Wszystkim!

Post autor: Kubek_KSJZ » 22 sty 2020, 12:09

smerf pisze::D Widziałem już jak porządane Subaru z napędem na 4 potrafi ruszyć z miejsca,,, wiem wiem brońmy vetki jak niepodległości ale to są dwie różne bajki kolego Kubek_KSJZ. O jakości wykonania nie wspomnę. Pozdrawiam
Wow... ruszyć z miejsca.

Nie ma co bronić, to są fakty, niemal seryjna C5 na torze Poznań 1:47, z lepszym kierowcą niż ja pewnie i mniej, STi? Bez szans złamać 1:50, tyle z praktyki.

Jakość wnętrza vette, brak isofixa, parkowanie itp są do bani ale jakby nie o tym była mowa ;)

gniechus
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:22
Auto:: WRX MY05 / rajdówka e36 325ti
Lokalizacja: Wrocław

Re: Siema Wszystkim!

Post autor: gniechus » 22 sty 2020, 12:15

Jakość wnętrza jest gorsza niż w subaru? Ciekawe :)

Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 386
Rejestracja: 23 sie 2015, 08:28
Auto:: C5Z06
Lokalizacja: małopolska

Re: Siema Wszystkim!

Post autor: Drzymek » 22 sty 2020, 14:02

W subaru jakość wnętrza to też bida. Seryjne wrx nie jest szybkie, sti już prędzej. Tylko jak się dłubnie lekko te autka 300+ to już się fajnie robi, zwłaszcza na zakrętach.

Szybkie auto do krętych tras, ale pożeracz autostrad to to nie jest (zwłaszcza że sporo czytałem na temat przegrzewania się subaru przy 200km/h gdzie Vette może tak cały równik przejechać)

Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 386
Rejestracja: 23 sie 2015, 08:28
Auto:: C5Z06
Lokalizacja: małopolska

Re: Siema Wszystkim!

Post autor: Drzymek » 22 sty 2020, 14:03

Zdublowało post.

Ale dodam jeszcze, że subarak ma niezaprzeczalną przewagę nad Vette. W mojej C5 przy 120zaświeciła się trakcja i rzuciło dupą na suchym asfalcie, w subaru nawet na mokrym pedał w podłogę i odjeżdżasz...

W Vette na prawdę ciężko wykręcić te 4,5 sek do 100 i to nie przez brak mocy tylko przez trakcję.

Awatar użytkownika
smerf
Posty: 760
Rejestracja: 02 mar 2012, 12:18
Auto:: Corvette C5-coupe/manual-wersja Europa
Lokalizacja: Mikołów-Śląskie

Re: Siema Wszystkim!

Post autor: smerf » 23 sty 2020, 11:38

To prawda trakcja jest licha, ja jeżdżę cały rok mam opony zimowe nówki czasem po gładkim nie można wjechać do garażu zaraz zrywa przyczepność i stoję w miejscu, w innych autach to działa bajkowo, w vetce lipnie...dobrze że przynajmniej przy ostrym ruszaniu trzymie linię :D
Galeria zdjęć C5 http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id= ... angkalinka" onclick="window.open(this.href);return false;

Blackcat
Posty: 3
Rejestracja: 01 paź 2018, 12:06
Lokalizacja: WAW

Re: Siema Wszystkim!

Post autor: Blackcat » 02 lut 2020, 22:07

Gratuluje pomysłu żeby do wrx dodać corvette. Subaru to genialne auto na miasto. Wrażenia z jazdy nieziemskie jesli się wie jak tym jeździć. Forumowiczom Bezwzględnie polecam się kiedyś tym przejechać (modele sti do 2005). Jedno ale.... to nie jest auto którym jeździ się szybko :) corvette zawsze były tworzone z myślą o jeździe po torach (racing, nie rally) wiec to zupełnie inna jazda. Spodoba ci się. A subaru kiedyś upgradnij do sti i nie sprzedawaj :)
Sam mam taki mix. Jak coś pytaj

Patrisha
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2020, 12:48

Re: Siema Wszystkim!

Post autor: Patrisha » 29 maja 2020, 12:51

Nie znam się na minusach, prawda?

ODPOWIEDZ