' mechanik ' SEBA

Opinie na temat warsztatów i mechaników.
Awatar użytkownika
WASyL
Mechanik/Admin
Posty: 2501
Rejestracja: 08 lis 2011, 19:34
Auto:: bmw
Lokalizacja: Usa
Kontakt:

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: WASyL » 24 wrz 2016, 18:45

różne wydechy, kolektory wydechowe, temperatura w trakcie pomiaru, paliwo, ba sama hamownia ma wpływ na wynik więc porównywanie wykresów jest niewymierne. w sumie taki sam setup jak twój a w Impali wynik dużo niższy niż Ty masz

pzdr

Awatar użytkownika
mrocco
Posty: 231
Rejestracja: 09 kwie 2013, 00:48
Auto:: Corvette C5 FRC
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: mrocco » 24 wrz 2016, 19:50

Wyniki z hamowni są przeliczane przez wspolczynnik korekcji wg normy din70020 uwzgledniajacy wplyw temperatury i cisnienia atmosferycznego w przypadku innych warynkow niz normalne.

Awatar użytkownika
WASyL
Mechanik/Admin
Posty: 2501
Rejestracja: 08 lis 2011, 19:34
Auto:: bmw
Lokalizacja: Usa
Kontakt:

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: WASyL » 25 wrz 2016, 14:31

Czyli nie wiesz co to kalibracja, masa rolek, dotykanie hamulca, zmiana parametrów w sofcie by klient wyjeżdżał zadowolony, VTG ma to do siebie że jest najbardziej restrykcyjne przez co uznawane za najbardziej realne w pomiarach. ja hamowałem 1 wóz na różnych hamowniach i rozstrzał był nawet 20KM, VTG zawsze najmniej pokazuje. Jak chce by klient dostał co sobie zamarzył (co pewnie nie jest realnym wynimiem) to jadę do tańszych hamowni i dostaję co chce klient zobaczyć, 99% decyduje się na VTG bo ma wyniki najniższe a wozy po strojeniu jeżdżą jak mocniejsze. Nie twierdze że ECU źle hamuje ale VTG nikt nigdy nie podważa, reszta hamowni nie ma takiej renomy. Także wiem co to DIN i jak działa ale norma w firmie której się nie certyfikuje w restrykcyjny sposób znaczy tyle co zeszłoroczny śnieg. Z 10-12 lat temu były przechery z V-tech który sobie skalibrował hamownię pod jeden wóz który nie trzymał parametrów ale wyciągneli serię korygując soft. I nagle wszystkie wozy na ich hamowniach robiły mega moce a osiągi na drodze i zawodach dupa. I nie piszę by się przyczepić czy dogryźć a jedynie uzmysłowić że nie cyferki z hamowni a wyniki na pomiarach drogowych i bezawaryjność decydują czy setup jest dobry czy nie.

pzdr

Awatar użytkownika
mrocco
Posty: 231
Rejestracja: 09 kwie 2013, 00:48
Auto:: Corvette C5 FRC
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: mrocco » 25 wrz 2016, 16:52

Setup jest taki że samochod nie ma trakcji na toyo r888 305/35r19, opony trzeba było spsikać plakiem bo się zrywała z rolek, a silnik po przejechaniu ok 3 tys km jeszcze nie wybuchł. Wynik jest taki bo silnik ma inną całą górę nie tylko wałek. Tak naprawdę to jest LS6 z wałkiem compcamsa i układem dolotowym na elementach z silników LS2/LS3/LS7, głowice teź są nieznacznie zmodyfikowane w stosunku do seryjnych z LS6 więc wynik wydaje się być realny. Grunt, że mi więcej nie potrzeba bo w tym aucie nie bedzie to miało sensu.

Awatar użytkownika
WASyL
Mechanik/Admin
Posty: 2501
Rejestracja: 08 lis 2011, 19:34
Auto:: bmw
Lokalizacja: Usa
Kontakt:

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: WASyL » 25 wrz 2016, 17:02

I super, należy się cieszyć z Tobą że wszystko jest ok i nie ma żadnych fuck-up ale sam mi mówiłeś dzięki czemu (przytaczał nie będę), a nie tak powinno być. Oby przeszłość Seby więcej go nie ścigała.

pzdr

Awatar użytkownika
przemal
Posty: 148
Rejestracja: 11 cze 2015, 09:32
Auto:: Challenger SRT8 6.4 Audi A8 4.0
Lokalizacja: Węgrów

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: przemal » 25 wrz 2016, 17:49

Każdego męczy coś z przeszłości. Ja wam już mówiłem dajcie sobie po ryjach i pogadajcie przy flaszce.
Nie ma ludzi nie omylnych ale są partacze i naciągacze. A ja uważam,że żaden z was do nich nie należy.
Albo zgoda albo cicho siedzieć bo ja wam wpierdole:)
Obrazek

Awatar użytkownika
mrocco
Posty: 231
Rejestracja: 09 kwie 2013, 00:48
Auto:: Corvette C5 FRC
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: mrocco » 25 wrz 2016, 17:59

a ja Przemalowi pomogę ;)

Awatar użytkownika
przemal
Posty: 148
Rejestracja: 11 cze 2015, 09:32
Auto:: Challenger SRT8 6.4 Audi A8 4.0
Lokalizacja: Węgrów

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: przemal » 25 wrz 2016, 18:08

Fajnie było by poczytać,że ludzie tutaj się szanują i lubią. Miałem już ponad 30 samochodów a nie jestem handlarzem,byłem na różnych forach i zawsze ktoś z kimś się gryzie tylko po co?? Przecież nic na tym nikt nie zyska.
Koniec z mojej strony :)
Obrazek

Awatar użytkownika
aro
Posty: 1744
Rejestracja: 08 lis 2011, 19:01
Auto:: Vette '79
Lokalizacja: Ujazdów
Kontakt:

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: aro » 25 wrz 2016, 18:12

ja przynoszę popcorn i piwo!
The tendency is to push it as far as you can.
Vetta '79, cammed C4 LT1, anthracite wrapped, C5 front brakes.
C3 for sale :( --> KLIK!!!

Rob-ert
Posty: 518
Rejestracja: 22 paź 2014, 23:04
Auto:: Vette c5
Lokalizacja: Cieszyn

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: Rob-ert » 25 wrz 2016, 18:19

To się pogódźcie bo muszę wybrać mechanika ,po numerze który odje....na zlocie .A nie wiem czy na miejscu mi to ogarną .Wiem jedno ,chlanie i jazda Vetką nie idą w parze...Wolę sam się wychylić niż chłopaki mają się czaić czy coś chlapnąć i tak wcześniej czy później wyjdzie...

Awatar użytkownika
WASyL
Mechanik/Admin
Posty: 2501
Rejestracja: 08 lis 2011, 19:34
Auto:: bmw
Lokalizacja: Usa
Kontakt:

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: WASyL » 25 wrz 2016, 18:32

Pierwsze primo nie akceptuję żadnych form przemocy a w obronie osobistej strzelam. Po drugie cała ta napięta sytuacja jest wynikiem nieporozumienia słownego w bardzo nerwowy okresie mojego życia i Seba, Rudy oraz Orzech i piczuli się urażeni. Próbowałem nawet przepraszać ale tylko jedenemu udało się zrozumieć sytuację i przestać podtrzymywać sytuację, ja tylko się bronię od kiedy zaczęto mnie atakować słownie w różny sposób i w różnych miejscach. Rob-ert nie wiem co się wydarzyło na zlocie i co masz do naprawy ale u mnie pierwszy wolny termin to 3 tydzień października jak jutro zadzwonisz i potwierdzisz przybycie także u Seby lub w innym warsztacie szybciej to ogarniesz.

pzdr

Seba
Posty: 826
Rejestracja: 11 lis 2015, 16:44

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: Seba » 25 wrz 2016, 19:25

aro pisze:ja przynoszę popcorn i piwo!
No Hej..
ja ide wlasnie po piwo.. poczekaj...

Rob-ert
Posty: 518
Rejestracja: 22 paź 2014, 23:04
Auto:: Vette c5
Lokalizacja: Cieszyn

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: Rob-ert » 25 wrz 2016, 19:39

Aż tak mnie nie goni ,wolałbym poczekać, a do porządku ,co się wydarzyło na pewno się dowiesz ,nie zbyt jestem dumny ,ale przynajmniej przeszedłem do historii ha,ha,ha,...debil.Mam nadzieję że chłopakom imprezy nie spierd...dzięki przy okazji dla ZYGI za chęć pomocy .W skrócie miałem ochotę policzyć drzewa w lesie ,ale 300km do domu dojechałem ,wachacz poszedł na pewno,felga delikatnie do naprawy ,poszerzenie poszło się jeb...,pływałem po całej drodze nawet przy 20/h,że dojechałem to cud..przesunięte do przodu tylnie koło ,mam zamówioną przy okazji wizytę u laryngologa ,{wina Żony}już zastanawiałem się ,tak jak mówił Kuba nad lawetą ,żebym nie musiał Jej słuchać ,kobieta w sumie dobra ,tylko żeby jeszcze niemowa była ...

Awatar użytkownika
WASyL
Mechanik/Admin
Posty: 2501
Rejestracja: 08 lis 2011, 19:34
Auto:: bmw
Lokalizacja: Usa
Kontakt:

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: WASyL » 25 wrz 2016, 19:56

ROTFL

pzdr

Awatar użytkownika
mario
Posty: 97
Rejestracja: 16 lis 2014, 08:30
Auto:: C6 ZR1
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: mario » 25 wrz 2016, 20:22

przemal pisze:Każdego męczy coś z przeszłości. Ja wam już mówiłem dajcie sobie po ryjach i pogadajcie przy flaszce.
Nie ma ludzi nie omylnych ale są partacze i naciągacze. A ja uważam,że żaden z was do nich nie należy.
Albo zgoda albo cicho siedzieć bo ja wam wpierdole:)
Dobrze napisane popieram NAWIASEM MÓWIĄC SEBE UWAŻAM ZA GOŚCIA KTÓRY ZNA SIE NA ŻECZY I JEST RÓWNY GOŚĆ-TAKŻE NIE WARTO CZASAMI PISAĆ GŁUPOT

Awatar użytkownika
aro
Posty: 1744
Rejestracja: 08 lis 2011, 19:01
Auto:: Vette '79
Lokalizacja: Ujazdów
Kontakt:

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: aro » 25 wrz 2016, 20:32

myślę, że nie warto już więcej ciągnąć tematu. Ci co mieli bezpośrednio do czynienia z Sebkiem raczej zdania nie zmienią dodatkowo postarali się ostrzec innych, a co oni z tą informacją zrobią to już ich sprawa. Jak widać kij ma dwa końce i są też zadowoleni Klienci, którzy swoje powiedzieli i jak widać nie mają zamiaru rezygnować z Seby.
Ja osobiście mam wyrobione zdanie o Sebastianie i bynajmniej nie chodzi o jego pracę jako mechanik.
The tendency is to push it as far as you can.
Vetta '79, cammed C4 LT1, anthracite wrapped, C5 front brakes.
C3 for sale :( --> KLIK!!!

Rob-ert
Posty: 518
Rejestracja: 22 paź 2014, 23:04
Auto:: Vette c5
Lokalizacja: Cieszyn

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: Rob-ert » 25 wrz 2016, 21:09

Może jak zwykle będę kontrowersyjny ,ale zróbmy luz ,ja akurat nie miałem z Sebą złych doświadczeń,po rozmowach na pw wydaje mi się w porządku ,każdy popełnia błędy ,nie rób nic, nie będziesz popełniał błędów .Odetnijmy przeszłość ,dla mnie jest spoko ,też nagadałem bez potrzeby w swoim czasie na MPG Żory a teraz po roku to najlepsi kumple ,może nieraz warto poczekać ,dla mnie Seba wiedzę i doświadczenie ma ,tylko brak dokładności ,ale to młody chłopak...

Awatar użytkownika
przemal
Posty: 148
Rejestracja: 11 cze 2015, 09:32
Auto:: Challenger SRT8 6.4 Audi A8 4.0
Lokalizacja: Węgrów

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: przemal » 25 wrz 2016, 22:31

Jakby Seba i Wasyl razem otworzyli warsztat?
:3 :) :* :*
Obrazek

Awatar użytkownika
mrocco
Posty: 231
Rejestracja: 09 kwie 2013, 00:48
Auto:: Corvette C5 FRC
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: mrocco » 26 wrz 2016, 08:02

To by sie chyba pozabijali w pierwszym dniu działalności ;)

Awatar użytkownika
piotrs
Posty: 276
Rejestracja: 26 cze 2014, 10:13
Auto:: Z06 Black
Lokalizacja: Wrocław

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: piotrs » 26 wrz 2016, 08:27

przemal pisze:Jakby Seba i Wasyl razem otworzyli warsztat?
:3 :) :* :*
no to Cię poniosło :D

ODPOWIEDZ