' mechanik ' SEBA

Opinie na temat warsztatów i mechaników.
Awatar użytkownika
Patryk
Posty: 1431
Rejestracja: 14 sty 2013, 10:10

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: Patryk » 28 sie 2015, 16:27

ciekawych historii sie tu można dowiedzieć , bardzo dobry był pomysł z tymi opiniami. Najlepiej to zrobić się mechanikiem i samemu dłubać przy aucie - chociaż jakieś proste rzeczy np zawieszenie osprzęt silnika , baardzo duzo info jest na forach , są nawet filmy na youtubie. robić powoli dokładnie , po tych opisanych przypadkach widać ze na pewno zrobicie lepiej. Nie dokręcony zacisk , skrzynia bez oleju to jakieś jaja !!

Pietras
Posty: 205
Rejestracja: 10 lis 2013, 18:17

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: Pietras » 28 sie 2015, 18:51

Patryk pisze:ciekawych historii sie tu można dowiedzieć , bardzo dobry był pomysł z tymi opiniami. Najlepiej to zrobić się mechanikiem i samemu dłubać przy aucie - chociaż jakieś proste rzeczy np zawieszenie osprzęt silnika , baardzo duzo info jest na forach , są nawet filmy na youtubie. robić powoli dokładnie , po tych opisanych przypadkach widać ze na pewno zrobicie lepiej. Nie dokręcony zacisk , skrzynia bez oleju to jakieś jaja !!
Dokładnie, bo nikt Ci tak nie zrobi jak zrobisz sobie sam no ale trzeba mieć warunki (kanał, narzędzia)
Przykładowo co z tego, że Pan X ogarnia temat jak auto trafi do jego pracownika który ma wszystko w d.... bo robi "za grosze" dlatego jeden chwali dany warsztat bo akurat miał fart i Pan X robił osobiście lub przynajmniej koordynował pracę a inny będzie narzekał bo auto robił uczeń lub jakiś mniej ogarnięty pracownik, dlatego opinie zawsze będą podzielone nawet o tych rzekomo najlepszych fachowcach.

Co do samego Seby no to ludzie ....czego Wy oczekiwaliście od gościa który nie przykłada się do napisania poprawnie jednego zdania? :-)

dziadowskibicz
Posty: 167
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:58

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: dziadowskibicz » 28 sie 2015, 19:37

bo nikt Ci tak nie zrobi jak zrobisz sobie sam no ale trzeba mieć warunki
nie warunki a wiedzę i praktykę

Awatar użytkownika
mrocco
Posty: 231
Rejestracja: 09 kwie 2013, 00:48
Auto:: Corvette C5 FRC
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: mrocco » 28 sie 2015, 19:56

Naprawdę nie ma nikogo kto by mógł coś pozytywnego powiedzieć o Sebastianie? Moje samochody, przy których grzebał Seba jak na razie się nie rozpadły i nie spłonęły.

Awatar użytkownika
cadillac46
Posty: 1057
Rejestracja: 11 lis 2013, 22:49
Lokalizacja: Brzeg

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: cadillac46 » 28 sie 2015, 20:05

dziadowskibicz pisze:
bo nikt Ci tak nie zrobi jak zrobisz sobie sam no ale trzeba mieć warunki
nie warunki a wiedzę i praktykę
A ja bez warunków bym silnika nie wyremontował. Wiedze mam słabą, a praktyki żadnej. Silnik rozebrałem, złożyłem i nawet działa :mrgreen: JESZCZE ;)

Awatar użytkownika
TastajBobra
4 PLAY
Posty: 281
Rejestracja: 06 kwie 2013, 22:50
Auto:: C6Z06

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: TastajBobra » 28 sie 2015, 21:02

U mnie Seba robił kilka rzeczy, jeszcze w HPG. To co robił było raczej ok. Także ja złego słowa nie powiem.

Awatar użytkownika
Pafu
Z06 Addicted
Posty: 1884
Rejestracja: 05 lip 2012, 08:10
Auto:: C6 Z06 BLACK LSX
Kontakt:

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: Pafu » 28 sie 2015, 23:24

TastajBobra pisze:U mnie Seba robił kilka rzeczy, jeszcze w HPG. To co robił było raczej ok. Także ja złego słowa nie powiem.
To ja także wtrącę swoje trzy słowa..

Moją pierwszą Vettą Seba zajmował się w HPG - osobiście nie mam jakis większych zastrzeżeń co do jakości pracy - nic mi nie odpadło i nie było poprawek - uwagi mogę mieć do czystości auta przy odbiorze .

No i za to ,że dopiero teraz odezwałem się w tym temacie zostałem już przez Sebę mechanika usunięty z FB ;-)

Podsumowując - Osobiście po tym co już wiedziałem od Nordiniego samochodu bym do OBR nie oddał... ale do Seby nic nie mam...

DANIELZ06
Posty: 286
Rejestracja: 10 gru 2014, 20:10
Auto:: C5ZO6,Mercedes c,X5-F15
Lokalizacja: Wola Zabierzowska

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: DANIELZ06 » 31 sie 2015, 21:36

Ok to wreszcie moja kolej :
Oddałem auto do OBR, światła zmienili tak jak chciałem - chociaż tył nie do końca, i obniżyli zawieszenie i to by było na tyle z tego co było zrobione dobrze :evil: . Na drugi dzień po zostawieniu auta dostałem telefon od Seby , że są do wymiany uszczelki od dekli klawiatury - więc kazałem je wymienić - uszczelki zostały wymienione tak ,że w drodze powrotnej moja vetta by się zapaliła ponieważ olej z pod "wymienionych" uszczelek wyciekał na kolektor wydechowy.
Łączniki stabilizatorów z tyłu zostały tylko umyte - zamiast wymienione na nowe tak jak się umawialiśmy. Seba stwierdził ,że wymienił je na takie jakie miał w garażu. Na liczniku przez trzy dni postoju u Seby przybyło ponad 100km - po czym wciskał mi kit że każdym autem które robi tyle jeździ po to żeby je dobrze sprawdzić. Po tych "jazdach próbnych" Seby okazało się ,że zderzak i lusterko są zarysowane. Seba twierdził ,że zarysowały to osoby które wynajmują razem z nim sąsiedni garaż. Jak oparłem sprawę o adwokata przysłał Largiem 500 zł oraz nowe uszczelki. Dałem mu 2 dni czasu na doprowadzenie auta do porządku , po czym zadzwonił ,ze przyśle do mnie lawetę po auto - ale ja już auta nie oddałem postawiłem warunek ,że auto ma być uruchomione u mnie- z czego też się nie wywiązał. Za malowanie tych dwóch elementów i mycie podwozia zapłaciłem 1000 zł uszczelki wymieniłem sobie sam- reszty się już z nim nie dochodziłem i powiedziałem Mu ,ze mam go głęboko w Du..... Według mnie Seba nie nadaje się nasmarować łańcucha przy WIGRY 3 - OMIJAJCIE GO PANOWIE I PANIE SZEROKIM ŁUKIEM :!: :!: :!:

dziadowskibicz
Posty: 167
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:58

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: dziadowskibicz » 01 wrz 2015, 18:46

są do wymiany uszczelki od dekli klawiatury - więc kazałem je wymienić - uszczelki zostały wymienione tak ,że w drodze powrotnej moja vetta by się zapaliła ponieważ olej z pod "wymienionych" uszczelek wyciekał na kolektor wydechowy.
Nie wiem jak trzeba wymieniać takie uszczelki żeby lał się olej.... :? bo ja też sobie sam wymieniałem (jestem amatorem )

Awatar użytkownika
Lukas134
Posty: 2928
Rejestracja: 04 kwie 2012, 18:22
Auto:: Corvette C4 89 & C6 06
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: Lukas134 » 01 wrz 2015, 19:54

Może gdzieś się przecięła bądź podwinęła nie wiem jak tam jest w C5, w C4 raczej to nie możliwe chyba ze sie nie dokręcić pokrywy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
cadillac46
Posty: 1057
Rejestracja: 11 lis 2013, 22:49
Lokalizacja: Brzeg

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: cadillac46 » 01 wrz 2015, 20:44

W C4 też możliwe, w LT1 jest uszczelka wciskana w rowek w pokrywie. Wystarczy uszczelkę źle włożyć i wyciek gotowy. Może podobnie jest w C5.

nyos
Posty: 9
Rejestracja: 05 wrz 2015, 12:43

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: nyos » 05 wrz 2015, 19:10

Też dodałbym coś od siebie, ale chyba nie ma co kopać leżącego, widzę że środowisko szybko zweryfikowało gościa. Bardzo dobrze że jest taki dział.

Awatar użytkownika
mrocco
Posty: 231
Rejestracja: 09 kwie 2013, 00:48
Auto:: Corvette C5 FRC
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: mrocco » 24 wrz 2016, 09:55

Apropo mechanika Seby, poniżej zamieszczam wyniki jego pracy nad silnikiem LS1. Uprzedzając wasze obawy, silnik na tym setupie zrobil już kilka tysięcy km. Więcej info na temat projektu u Sebastiana i Rudego, który stroił auto.

Obrazek

Awatar użytkownika
przemal
Posty: 148
Rejestracja: 11 cze 2015, 09:32
Auto:: Challenger SRT8 6.4 Audi A8 4.0
Lokalizacja: Węgrów

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: przemal » 24 wrz 2016, 11:35

Ładny wykres,chciałbym się przejechać nią
Obrazek

Awatar użytkownika
Maciekkk
Posty: 115
Rejestracja: 07 lut 2013, 15:37
Auto:: 1980 vette

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: Maciekkk » 24 wrz 2016, 11:48

Super że zadowolony z auta Jesteś. Gratulacje. Może coś się zmieniło w podejściu Seby, może Masz farta. Fakt jest że ilość ludzi którym SPIER.......IŁ robotę jest nadal na Jego niekorzyść. Szkoda
C3 1980 383

Awatar użytkownika
mrocco
Posty: 231
Rejestracja: 09 kwie 2013, 00:48
Auto:: Corvette C5 FRC
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: mrocco » 24 wrz 2016, 12:48

To trzeba dać Sebie szansę skoro w moim przypadku się udało ;)

Awatar użytkownika
WASyL
Mechanik/Admin
Posty: 2501
Rejestracja: 08 lis 2011, 19:34
Auto:: bmw
Lokalizacja: Usa
Kontakt:

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: WASyL » 24 wrz 2016, 13:14

kto wybierał wałek i jaki to wałek :?:

pzdr

Awatar użytkownika
mrocco
Posty: 231
Rejestracja: 09 kwie 2013, 00:48
Auto:: Corvette C5 FRC
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: mrocco » 24 wrz 2016, 13:25

Ja wybralem seba chcial inny ale trafil sie w dobrej cenie compcams z tej samej serii co w przemalowej vetcie tylko chyba minimalnie ostrzejszy.

Awatar użytkownika
WASyL
Mechanik/Admin
Posty: 2501
Rejestracja: 08 lis 2011, 19:34
Auto:: bmw
Lokalizacja: Usa
Kontakt:

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: WASyL » 24 wrz 2016, 13:33

dzięki za info

pzdr

Awatar użytkownika
przemal
Posty: 148
Rejestracja: 11 cze 2015, 09:32
Auto:: Challenger SRT8 6.4 Audi A8 4.0
Lokalizacja: Węgrów

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: przemal » 24 wrz 2016, 18:28

U mnie jest 54 444 11
Obrazek

ODPOWIEDZ