' mechanik ' SEBA

Opinie na temat warsztatów i mechaników.
Awatar użytkownika
Nordini
Toxic Boy
Posty: 1570
Rejestracja: 05 cze 2012, 19:04
Auto:: C5R club coupe/convertible
Lokalizacja: Piaseczno - Warszawa

' mechanik ' SEBA

Post autor: Nordini » 20 sie 2015, 16:48

styczność z nim miałem jak jeszcze 2013 pracował w HPG , pech chciał że zajmował się moim autem..

pokrótce, auto zostało zmasakrowane jego łapskami , plastiki w środku i progi porysowane , przecięta skora i zadrapania na dźwigni hamulca ręcznego, wtopiona cyna w dywaniki, lampy mi tak założył że użył tylko 3 płaskowniki z 4, już nie wspomnę o ich spasowaniu , bo jak odbierałem auto to stwierdziłem że to jest nie do przyjęcia i sam z nim godz musiałem siedzieć i to poprawiać .. jednocześnie podnosząc wtedy samochód okazało się że osłony pod przednim zderzakiem poskładał na co drugą śrubę i wszystko latało..

jednym słowem totalny niechluj i partacz , ale to estetyka wykonywanej pracy..

gorsze było to, że po dwustu km po odebraniu auta pojechałem na zbieżność i co się okazało , śruba spustowa oleju w skrzyni biegów była całkowicie odkręcona , trzymała się na dwóch zwojach gwintu.. zgubił bym olej i nie wiedział bym nawet czemu rozwaliłem skrzynię biegów..

następne przykre zdarzenie jakie mnie spotkało po czterystu km od odebrania auta , podczas jazdy całkowicie mi się odkręcił jeden zacisk blokując mi przednie koło, na szczęście przy małej prędkości 30km/h i niszcząc tylko siebie i felgę , a nie ściągając mnie na prędkości do rowu w drzewa czy barierki.. a dzień wcześniej cieszyłem się nowym projektem na obwodnicy .. można sobie wyobrazić ile było w tym mojego farta !
pozostałe trzy zaciski też były luźne..

takich niedociągnięć jest jeszcze parę jak np z tyłu przewód hamulcowy metalowy , który miał luz i pracował obcierając o wahacz..

generalnie radzę omijać ‘ typa ‘ z daleka ..
Ryzyko uszczęśliwia !
Everything I do, I do it BIG

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
tomi_b
Posty: 137
Rejestracja: 30 lis 2013, 19:49
Auto:: Vette C6 2006; X3 2004

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: tomi_b » 26 sie 2015, 23:32

Dodam jeszcze moją historię.
Najważniejszy problem to źle zamontowane kolektory - przewód hamulcowy opierał się o rurę, finalnie się przetopił i płyn zapalił od rury. Całe szczęście nie wyjechałem jeszcze na ulicę i nie zdążyłem się rozpędzić. Poszło 2 gaśnice, żeby ugasić, ale finalnie straty niewielkie - wymiana przewodu hamulcowego, opalone wytłumienie maski. Samochód znalazł się w HD Customs - opinia Pawła to błąd montażu. Opinię tę potwierdziła niezależna ekspertyza. Podobny problem był w przypadku przewodów od klimy. Ostatecznie nawet Sebastian przyznał się do winy. Do tej pory milczałem - Sebastian wyraźnie zażądał, żebym sytuacji publicznie nie opisywał jeżeli chcę zobaczyć zwrot kosztów. Niestety do dzisiaj nie zobaczyłem ani złotówki. Sprawę wkrótce kieruję na drogę prawną.

Poza tym były inne wpadki po pierwszej wizycie, wymieniony balancer który po powrocie z Warszawy do Krakowa tak samo bił jak wcześniej, piszczący pasek od klimy, złe wystrojenie. Wiele rzeczy powymieniane, ale czy na pewno? Tego nie wiem. Faktur za zakup części o które prosiłem do dzisiaj nie zobaczyłem.

Na początku bardzo miły, sprawia wrażenie bardzo fachowego. Jak się okazuje, to tylko pozory. Ogólnie - jeżeli gdzieś jeszcze pan Sebastian świadczy jakieś usługi, serdecznie odradzam.

Largo
Posty: 171
Rejestracja: 24 sty 2013, 10:27
Auto:: Corvette C6 LS2
Lokalizacja: Kraków

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: Largo » 27 sie 2015, 08:49

Skoro Nordini i tomi_b się zdeklarowali to ja także opiszę sytuację.

W moim wypadku był serwis auta, pominę fakt 'cen' za usługi (wymiana oleju 40 zł rozumiem, ale 40 zł za wymianę płynu do sprzęgła?), ale o to, że auto OK, było robione, ale po kolejnej wizycie na słupku od strony kierowcy mam 'pocietą' nożem tapicerskim plastik - wygląda paskudnie, muszę wymienić.
Poprosiłem o zdjęcie starej naklejki i naklejenie nowej - efekt taki, że cały klej po starej został, musiałem to sam drapać i kupić duplikat, bo wyglądało to tak jakby mi ptak nas*** w środku :cry:

Poza tym wszystko z autem OK, ale teraz jak na nie patrzę to co chwilę mam z nim kłopoty - problem z komunikatem 'Service Column Lock', problem z ładowaniem, problem z połykaniem oleju, a auto nie zrobiło 5k KM... Mogłem sam sprawdzić auto, bo aktualnie wydaje mi się, że ono dogorywa, ale to potwierdzę u Pawła z HD-Customs - zapewne Seba wziął kasę i sprawdził auto dzięki któremu miał Klienta.

Prawda jest taka, że zapłaciłem grubo za 2 wizyty ponad 10k zł, a efekty są takie jakbym w nie wsadził z 2k... Auto co wyjeżdżało od Seby było OK, ale w ciągu max 2 tygodni wychodziły pierdoły, które kosztują.
Może DanielZ06 doda coś od siebie, bo on też ma historię do opowiedzenia.

PS. Może dodam, że dla DanielZ06 wiozłem części i kasę za naprawę lakieru i uszczelkę do silnika :mrgreen:

dziadowskibicz
Posty: 167
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:58

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: dziadowskibicz » 27 sie 2015, 09:30

Czy Wszyscy mówicie o "forumowym " Sebie od obr motorsport, bo tak jakoś mi się skojarzyło ....

Awatar użytkownika
WASyL
Mechanik/Admin
Posty: 2501
Rejestracja: 08 lis 2011, 19:34
Auto:: bmw
Lokalizacja: Usa
Kontakt:

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: WASyL » 27 sie 2015, 09:32

tak

pzdr

Awatar użytkownika
tomi_b
Posty: 137
Rejestracja: 30 lis 2013, 19:49
Auto:: Vette C6 2006; X3 2004

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: tomi_b » 27 sie 2015, 09:36

Dorumowy seba juz nie istnieje. Konto usuniete.z facebooka tez sie rozplynal.

dziadowskibicz
Posty: 167
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:58

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: dziadowskibicz » 27 sie 2015, 09:42

Dorumowy seba juz nie istnieje. Konto usuniete.z facebooka tez sie rozplynal.
Właśnie teraz przeglądam forum i posty Seby "gdzieś zniknęły"
https://www.facebook.com/obrmotorsport?fref=ts" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie wiem czy to ta osoba
https://www.facebook.com/sebastian.karczewski?fref=ts" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
tomi_b
Posty: 137
Rejestracja: 30 lis 2013, 19:49
Auto:: Vette C6 2006; X3 2004

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: tomi_b » 27 sie 2015, 09:58

Tak, to ta osoba. Ja dostałem bana (z oczywistych względów), stąd nie widzę pana Sebastiana K. na facebooku.
dziadowskibicz pisze:
Dorumowy seba juz nie istnieje. Konto usuniete.z facebooka tez sie rozplynal.
Właśnie teraz przeglądam forum i posty Seby "gdzieś zniknęły"
https://www.facebook.com/obrmotorsport?fref=ts" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie wiem czy to ta osoba
https://www.facebook.com/sebastian.karczewski?fref=ts" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
WASyL
Mechanik/Admin
Posty: 2501
Rejestracja: 08 lis 2011, 19:34
Auto:: bmw
Lokalizacja: Usa
Kontakt:

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: WASyL » 27 sie 2015, 10:55

Jak większość osób które go znają jako mechanika

pzdr

Awatar użytkownika
Lopez
Posty: 987
Rejestracja: 24 lis 2013, 15:57
Lokalizacja: Włocławek

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: Lopez » 27 sie 2015, 11:27

Ja u Seby nic nie robiłem, natomiast jako jedyny (a pytałem mnóstwa osób) potrafił mi zdiagnozować w miarę konkretnie problem z komputerem, przy którym większość nie potrafiła postawić żadnej diagnozy. Niestety (a może na szczęście) zasłyszane opinie powstrzymały mnie od zaprowadzenia do niego auta.

Awatar użytkownika
Lukas134
Posty: 2928
Rejestracja: 04 kwie 2012, 18:22
Auto:: Corvette C4 89 & C6 06
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: Lukas134 » 27 sie 2015, 12:12

U mnie normalnie widać jego prywatny profil na FB :D widocznie jeszcze mnie nie zbanował :)
Został jeszcze DanielZ06, żeby dodał parę groszy od siebie na temat Seby :)
Ja też nic nie robiłem u Seby, ale bardzo mnie denerwowało to, że był taki nachalny :/ Od razu do każdego pisał, że On może naprawić, zrobić, zmodzić itd :) a ja niestety mam taki charakter, że nie lubię, jak ktoś tak postępuje i nigdy bym u takiej osoby nie robił auta ze względu właśnie takiej nachalności :) Nawet tu nowy kolega się zalogował i pierwsze co do mnie powiedział, że fajne forum, ale wkur.... go ten Seba bo cały czas wypisuje, że może mu ogarnąć i pomodzić auto :)

Largo
Posty: 171
Rejestracja: 24 sty 2013, 10:27
Auto:: Corvette C6 LS2
Lokalizacja: Kraków

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: Largo » 27 sie 2015, 12:39

Widzę, że Seba sam zrezygnował z forum czy został usunięty? Szkoda, że wydałem u niego tyle kasy jak widzę ile negatywnych opinii...
Ale nie wróżę mu już sukcesów z Vette, na tym forum jest już tak spalony, że musi zmienić raczej branżę.

Ktoś wyjaśni, bo wiem, że wątek się przewijał, za co z HPG poleciał?

Awatar użytkownika
WASyL
Mechanik/Admin
Posty: 2501
Rejestracja: 08 lis 2011, 19:34
Auto:: bmw
Lokalizacja: Usa
Kontakt:

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: WASyL » 27 sie 2015, 13:06

sam poprosił o skasowanie konta i Skunio je usunął (on jest jedyny decyzyjny w tej sprawie na forum)

Seba nie poleciał z HPG tylko sam odszedł, miał jechać do Szwecji pracować jako mechanik ale nie wyszło. W HPG mieli już nowego pracownika więc Seba wrócić nie mógł, poszedł wtedy do Garażu Szymona, po jakimś czasie zrodził się pomysł OBR - w sumie CHYBA wyleciał, a nie sam odszedł - resztę już znacie

pzdr

Awatar użytkownika
Darek Vette
Posty: 245
Rejestracja: 13 sty 2014, 21:35
Lokalizacja: Wilczyn

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: Darek Vette » 27 sie 2015, 13:21

Mnie widzę,że też wywalił ze znajomych na facebooku :) Czyli pewnie foch na całe forum ma ;)

Awatar użytkownika
aro
Posty: 1744
Rejestracja: 08 lis 2011, 19:01
Auto:: Vette '79
Lokalizacja: Ujazdów
Kontakt:

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: aro » 27 sie 2015, 13:56

też jestem na czarnej liście...
The tendency is to push it as far as you can.
Vetta '79, cammed C4 LT1, anthracite wrapped, C5 front brakes.
C3 for sale :( --> KLIK!!!

Awatar użytkownika
zietek
Posty: 1746
Rejestracja: 09 lis 2011, 14:51
Auto:: corvette C4
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Kontakt:

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: zietek » 27 sie 2015, 16:12

Lukas134 pisze:U mnie normalnie widać jego prywatny profil na FB :D widocznie jeszcze mnie nie zbanował :)
Został jeszcze DanielZ06, żeby dodał parę groszy od siebie na temat Seby :)
Ja też nic nie robiłem u Seby, ale bardzo mnie denerwowało to, że był taki nachalny :/ Od razu do każdego pisał, że On może naprawić, zrobić, zmodzić itd :) a ja niestety mam taki charakter, że nie lubię, jak ktoś tak postępuje i nigdy bym u takiej osoby nie robił auta ze względu właśnie takiej nachalności :) Nawet tu nowy kolega się zalogował i pierwsze co do mnie powiedział, że fajne forum, ale wkur.... go ten Seba bo cały czas wypisuje, że może mu ogarnąć i pomodzić auto :)
nic dodac nic ujac, mam takie samo zdanie. Poki co ja na czarna liste nie trafilem :D

Awatar użytkownika
Shog80
Posty: 330
Rejestracja: 13 sie 2014, 18:39
Auto:: C5 stroker 403"
Lokalizacja: Poznań

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: Shog80 » 27 sie 2015, 17:43

Ja też widzę zarówno jego prywatny profil jak i ten OBR, na którym się przewija sporo fotek Vettek ;) pewnie większość to te spartaczone naszych użytkowników !
No i opinię 5/5 , rzetelny mechanik :lol:

co do jego nachalności, to chyba wszyscy nowi to przerabiali, ja jak rozczytałem się z jego tekstu i rozszyfrowałem jego skróty myślowe ,to od razu uznałem że nie jest to osoba której chciałbym oddać swoją zabawkę :lol:

Awatar użytkownika
robert1983
Posty: 169
Rejestracja: 13 sie 2013, 20:58

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: robert1983 » 27 sie 2015, 18:04

No i kup sobie tu zestaw supercharger albo twin turbo i znajdz tu mechanika który to dobrze poskłada i wystrji. :)

Awatar użytkownika
Maciekkk
Posty: 115
Rejestracja: 07 lut 2013, 15:37
Auto:: 1980 vette

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: Maciekkk » 27 sie 2015, 18:53

Masakra, jedna wielka masakra. U mnie też niestety grzebał przy aucie, i najprawdopodobniej podkreślam, bo nie mam pewności a auto ma ponad 30 lat wiec biorę na to poprawkę, były szkolne błędy które doprowadziły do kosztów... stroker itd. Jedynie Wasze opinie, mnie utwierdzają w tym kto finalnie ponosi za to odpowiedzialność. Dobrze że takie sprawy wychodzą na jaw i Ci dobrzy są nagradzani pozytywami. Dobra opinia o warsztacie czy mechaniku przełoży się na zarobek dla danej osoby czy firmy.
C3 1980 383

Awatar użytkownika
Lukask
Posty: 547
Rejestracja: 12 lis 2011, 19:12

Re: ' mechanik ' SEBA

Post autor: Lukask » 28 sie 2015, 16:02

Moją też składał w HPG...
Efekty ? Maska źle spasowana a jak oddawałem było idealnie ...
Wydech założony krzywo na odpier... się.
No i niedokręcona jedna masa która powodowała choinkę i przerywanie auta ... na całe szczęście Grzenio i Wasyl znaleźli który to kabel i dokręcili bo bym nie wrócił do Szczecina ...
ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ