Pozdrawiam z okolic Wwy

Tutaj się witamy :)
Awatar użytkownika
Spidi
Posty: 262
Rejestracja: 03 paź 2017, 15:08
Auto:: C6 Z06
Lokalizacja: Białystok

Re: Pozdrawiam z okolic Wwy

Post autor: Spidi » 10 lut 2018, 19:30

Gdyby w C6 Z06 montowali skrzynię tej klasy co np. w BMW M3 e92, nowym M4 albo Ferkach od Italii w górę... to ja nie wziąłbym manuala za nic!
Tez tak kiedyś gadałem o automacie w fun car’ach... Jednak gdy solidnie poobcowałem, pojezdziłem mocnymi wozami ze skrzyniami tej klasy to odszczekalem co mówiłem i zmieniłem zdanie.
Oczywiście zawsze znajdzie się jakiś ortodyksyjny fan manualnej skrzyni ale fakty są takie, że nowoczesne dwusprzęgłowe skrzynie są genialne! Trzeba jednak spędzić z nimi trochę czasu w różnych warunkach by je naprawdę docenić.

Przy okazji off top’u...
Wasyl orientujesz się czy da się może dostawić/dołożyć w jakiś sposób funkcję „rev match” do starszych C6tek, które nie mają tej funkcji? Widziałem, że od któregoś tam roku( na pewno po lifcie) C6 miały tą opcję i automatycznie pojawiał się miedzygaz przy redukcjach. Fajna efektowna sprawa...
https://spidifreestyle.pl/
Subiektywnie o motoryzacji z charakterem

Awatar użytkownika
WASyL
Mechanik/Admin
Posty: 2501
Rejestracja: 08 lis 2011, 19:34
Auto:: bmw
Lokalizacja: Usa
Kontakt:

Re: Pozdrawiam z okolic Wwy

Post autor: WASyL » 10 lut 2018, 20:05

Spidi pisze:Gdyby w C6 Z06 montowali skrzynię tej klasy co np. w BMW M3 e92, nowym M4 albo Ferkach od Italii w górę... to ja nie wziąłbym manuala za nic!
Tez tak kiedyś gadałem o automacie w fun car’ach... Jednak gdy solidnie poobcowałem, pojezdziłem mocnymi wozami ze skrzyniami tej klasy to odszczekalem co mówiłem i zmieniłem zdanie.
Oczywiście zawsze znajdzie się jakiś ortodyksyjny fan manualnej skrzyni ale fakty są takie, że nowoczesne dwusprzęgłowe skrzynie są genialne! Trzeba jednak spędzić z nimi trochę czasu w różnych warunkach by je naprawdę docenić.

Przy okazji off top’u...
Wasyl orientujesz się czy da się może dostawić/dołożyć w jakiś sposób funkcję „rev match” do starszych C6tek, które nie mają tej funkcji? Widziałem, że od któregoś tam roku( na pewno po lifcie) C6 miały tą opcję i automatycznie pojawiał się miedzygaz przy redukcjach. Fajna efektowna sprawa...
W seryjnym kompie cos na wzór mogę zrobic, to nie jest pełny rev-match ale pomaga. Jak by założyć zewnętrzny kontroler to tak.

pzdr


Kert
Posty: 7
Rejestracja: 08 lut 2018, 13:03

Re: Pozdrawiam z okolic Wwy

Post autor: Kert » 11 lut 2018, 16:03

Ale się zrobiła dyskusja! Ja przecież tylko chciałem się podzielić dylematami właściciela pierwszej w życiu Corvette a zrobiła się z tego burza mózgów nieomal jak o wyższości ŚWN nad ŚBN ;) Żeby nie sterczeć stale w poczekalni wszystkie kolejne wątpliwości techniczne będę już umieszczał na właściwym miejscu forum

Awatar użytkownika
Nordini
Toxic Boy
Posty: 1570
Rejestracja: 05 cze 2012, 19:04
Auto:: C5R club coupe/convertible
Lokalizacja: Piaseczno - Warszawa

Re: Pozdrawiam z okolic Wwy

Post autor: Nordini » 12 lut 2018, 11:33

gratuluje zakupu wymarzonej sztuki i powodzenia przy odbudowie :)

big blok + manual .. już na samą myśl o tym mam banana na twarzy :D
Ryzyko uszczęśliwia !
Everything I do, I do it BIG

Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ